זמן איכות עם הילדים... מה נעשה? נחקור משהו? ניסוי? אולי פעילות יצירה?

 

האמת שנמאס לי, וגם לילדים, כל פעם אותו סיפור, קונים משחק/יצירה מרשים, מתחילים בהרכבה או ביצירה, ואז... החלקים לא ממש מתחברים, ההסברים לא ממש ברורים, זה אף פעם לא יוצא כמו שצריך ובסוף, אחרי כל המאמצים, זה מתפרק... מבאס.

 

ומה בסה"כ רציתי? משהו עם ערך מוסף, משהו שלא רק שיקיים את ההבטחה והיצירה הסופית תהיה כמו בתמונה על האריזה, אלא גם שיהיה שימושי - שיסב לבנים שלי גאווה על כך שהם יצרו, בנו, עשו.. וגם (אם אפשר) עם ערך מוסף של לימוד באותו הזמן, כך שהזמן ינוצל הכי טוב שאפשר... כנראה שהגזמתי בדרישות.

 

הבנתי שאצטרך לייצר את פעילות בעצמי, בסדר, יכולה!

 

חיפשתי פעילות מעניינת, הכנתי רשימה של כל החומרים, והכלים, והתחלתי לאסוף... בסופו של התהליך מצאתי שבזבזתי המון זמן יקר על החיפושים, החומרים היו מאוד יקרים כי כל דבר הגיע באריזה גדולה למרות שהייתי צריכה יחידה בודדת, את חלק מהדברים בכלל לא מצאתי... אכזבה, בזבוז של הזמן היקר שלי ובסוף לא הייתה פעילות.

 

ביום בו הבנתי שאני לא לבד בסירה הזו, שישנם עוד הורים, שמאוד רוצים ללמד, להנות ולבלות זמן איכות עם הילדים ביצירה, מחקר והתנסות, אבל בזבוז הזמן על ההכנות גורם להם לוותר - 'הקופסא' נולדה.

 

הגדרתי לעצמי שכל 'קופסא' תאפשר לפחות שעה וחצי של לימוד מרתק, שיחה והחלפת דעות וגם פעילות כייפית, פשוטה לביצוע.

 

כל קופסא תכיל הנחיות ברורות ומדויקות ואת כל החומרים והכלים הנדרשים, ובסופה מוצר מוגמר שיש לו ערך מוסף. 

 

כבר מרגע הרעיון - כל אחת מפעילויות 'הקופסא' עוברת תהליך של בחינה והערכה ע"י הורים ונבדקת ומאושרת ע"י ילדים - פעילות שלא זכתה להתלהבות של שני הצדדים נשארת אצלנו להמשך הבשלה או לגניזה.

 

ובקיצור - 'הקופסא' היא חוויה יצירתית, לימודית ובעיקר משותפת, ארוזה ומוכנה לפעולה...

 

תיהנו :)                              

 

ענבר          

אמא של ארי וליאו.

 

היכנסו עכשיו לחנות הקופסא

 !ובחרו את הפעילות היצירתית לכם ולילדכם-

הסיפור מאחורי הקופסא